Fotoğraflı Anlatımlı Keçe Yapımı

Keçe yapmak için ilk olarak yünlerimizi hazırlıyoruz. Gerekli diğer malzemeler ise resimde de görüldüğü gibi sabun, sıcak su, eldiven, sarmak için kabarcıklı poşet, bambu amerikan servisi, küçük bir sopa.

keçe malzemeleri

Keçe yaparken ilk olarak yünlerimizi elimizde didikleyerek tiftik hale getiriyor ve istediğimiz modele göre renk renk düz bir zemin oluşturacak şekilde yerleştiriyoruz.

yün iğliklerden keçe yapımı

Üzerine sabunlu sıcak su serpiştirerek heryerinin ıslanmasını sağlıyoruz. Etrafını önce naylonla sonra da sopa ve bambu yardımıyla rulo halde sarıp bastırıyoruz. bu şekilde üzerine ara ara bastırıp yuvarlayarak 40-50 kez tekrarlıyoruz. iplerin kaynaşması için yuvarlıyoruz daha sonra açıp sudan geçirerek kontrol ediyoruz.

yün iğliklerden keçe yapımı aşamaları

Hazırladığımız keçeyi kurutup istediğimiz ölçüye göre kesip dikebiliriz

keçe haline gelmiş yün

keçeden yapılmış bir çanta

Related Posts with Thumbnails
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Bir Yorum Var
  1. evrim diyor ki:

    Merhaba,
    Keçe ile oyuncak ve obje tasarımı konusunda kurs araştırıyorum ancak istanbulda haftasonu gidebileceğim bir kurs bulamadım. Bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

Yorum yazın

Yorumlarda kullanabileceğiniz etiketler..: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>