Şiş İle Örülmüş Bir Boyunluk Modeli

krem boyun bağı

Bu güzel boyunluk modeli şiş ile yapılmış. Lastik örgü, haroşa ve burgu örgü tekniklerinin kullanıldığı modelde ilk önce orta bölüm örülmüş.

krem boyun bağı 2

Alt resimden de anlayabileceğiniz gibi yaklaşık 20 ilmek başlanıp önce 5 ters 4 düz 2 ters 4 düz 5 ters şeklinde başlanıp haroşalı ve burgulu kısım örülmüş, yeterli uzunluğa kadar ördükten sonra uç kısımlarının oval olması için  başlardan ilmek eksiltilmiş.

Etrafı çevreleyen 5 sıra lastik örgüden oluşan kısım ise sonradan ilmek atılarak örülmüş. Ucuna sonradan yapılan çiçekle de boyunluğumuz süslenmiş.

Bu modeli ben yapmadım ama (yapanın eline sağlık) elimden geldiğince anlatmaya çalıştım umarım anlatımımda  bir yanlışlık yapmamışımdır.

Beğenip örmeyi düşünenlere şimdiden kolay gelsin…

krem boyun bağı 3

Related Posts with Thumbnails
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Yorum yazın

Yorumlarda kullanabileceğiniz etiketler..: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>