SEPET PATATESLER

şekilli patates salatası

İşte sizlere misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz çok kolay bir tarif. Görüntüsü değişik ve güzel olduğu kadar tadı da güzel. Denemenizi tavsiye ediyorum.

porsiyonluk şekilli patates salatası

SEPET PATATESLER

HAZIRLANIŞI: Patateslerin kabuklarını soyup haşlarız sıcakken tuz ile beraber püre haline getiririz slikon muffin kalıblarına yerleştiririz  ortalarını çay kaşığı yardımı ile fazla derin olmayacak şekilde alırız, soğuduktan sonra kalıptan çıkarırız . Süzme yoğurt veya kendi süzdürdüğümüz yoğurdumuza sarımsak ekleriz patateslerin ortasına koyarız  toz kırmızı biberimizi sıvı yağ ile kavururuz biberimizi servis yapacağımız zaman ekleriz arzu ettiğimiz  şekilde, süsleriz.Bu tarifi burada gördüm ve hoşuma gitmişti.


Related Posts with Thumbnails
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
Bir Yorum Var
  1. gülşen diyor ki:

    peki kalıpları ıslamamız gerekirmi acaba?patatesin kolay çıkması için,çok düzgün çıkmışta oyüzden sordum?
    birde linkini verdiğiniz adreste tariflerin yazısına ulaşılmıyor değimi?

Yorum yazın

Yorumlarda kullanabileceğiniz etiketler..: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>